O společnosti

Standridge Color Corporation

Historie

Standridge Color Corporation je rodinná americká firma. Vznikla v roce 1979 a sídlí v Social Circle, v Georgii. Byla založena pro výrobu barevných koncentrátů, masterbatchů a aditiv.  V současnosti má Standridge Color sedm výrobních závodů v USA.

02: Standridge Color Corporation budova

Společnost Standridge Color Corporation Czech

byla založena v roce 2010 výhradně za účelem výroby vápníkových koncentrátů pro hygienický průmysl. Výroba probíhala na třech velkých dvoušnekových extrudérech. Portfolio produktů se postupně rozšiřovalo o TiO2, aditivní masterbatche a barevné koncentráty. V současnosti firma produkuje až 8000 tun materiálu ročně.

01: Standridge Color Corporation interiér hala

Současnost

Zaměřujeme se na poskytování té nejvyšší kvality a stálosti produktů, kterou současné technologie umožňují. Naše firma vyrábí CaCO3 a TiO2 koncentráty, aditiva a barevné masterbatche na kvalitních dvou šnekových extrudérech se speciální technologií.

Zabýváme se i rozptylováním individuálních pigmentů (PDP), tzv. single pigment dispersion. Výhradně zpracováváme polyolefiny (PP, LDPE, LLDPE, HDPE). Naše výrobky dodáváme po České Republice a celé Evropě. Produkty balíme do 25kg pytlů, do big bagů, oktabínů a volně ložený materiál vozíme v silo cisternách.

Našimi velkými přednostmi jsou flexibilita, kvalita výroby a rychlé dodání.

Výzkum a vývoj

Standridge Color nabízí rozsáhlou podporu a vysoké technické znalosti v oblasti zpracování plastů a vývoje plastových koncentrátů, dle požadavků zákazníka. Nabízíme speciálně vyvinuté směsi dle vlastních receptur. Ve spolupráci s mateřskou společností v USA disponujeme velkou analytickou laboratoří pro podporu ověřování kvality našich výrobků, ale i pro zákazníky.

Kontrola kvality

Všechny naše produkty jsou testovány odpovídajícími metodami. Klademe velký důraz na kvalitu vyráběných materiálů. Jsme vybaveni těmito kvalitními laboratorními přístroji:

  • Analyzátor DSC
  • Melt flow
  • Analyzátor vlhkosti
  • Pyktometr
  • FTIR infračervený spektrometr
  • Laboratorní pec
  • Barevný spektrometr
  • Laboratorní vyfukovací linka
  • Laboratorní tlakový extruder

Certifikáty

03: ISO 9001

ISO 9001

04: ISO 45001

ISO 45001

Máte zájem o spolupráci? Neváhejte nás kontaktovat. 

Kontakty